DOL 2024 – Wielbark

Tegoroczny wiosenny #DOL w Wielbarku czyli ćwiczenia #ROUTE604, były tym razem częścią trwających manewrów #DRAGON24. Dragon24 zaś z kolei jest częścią największych manewrów #NATO organizowanych od czasów zimnowojennych #STEADFASTDEFENDER24.

Niestety kapryśna pogoda całkowicie pokrzyżowała plany organizatorów Media Day. Nie pomogło zaklinanie pogody i przesunięcie Media Day na dzień następny. Aura tym razem wygrała bezapelacyjnie – niski pułap chmur i utrzymujące się spore zamglenie, uniemożliwiły całkowicie bezpieczne przeprowadzenie zaplanowanych ćwiczeń .
Mimo wszystko organizatorzy próbowali zapewnić przybyłym dziennikarzom i fotografom, choć nikły promil tych wrażeń, po które przybyli oni na #DOL Wielbark. Dzięki tym staraniom można stwierdzić, że tegoroczne ćwiczenia #ROUTE604 były imprezą „wysokich lotów”, a to za sprawą przelatujących ponad chmurami myśliwców – F-16 czy Eurofighter Typhoon włoskich Sił Powietrznych, które sporadycznie, cudem znajdowały dziury w chmurach, by pokazać się choć na kilka sekund.

Akronim DOL możemy po dzisiejszych ćwiczeniach z czystym sumieniem czytać jako – Drogowe Odgłosy Lotniskowe 🙂 bo zdecydowanie impreza była słuchowiskiem niż widowiskiem.
Niecierpliwie czekamy na kolejne edycje #DOL i oby aura była wtedy znacznie łaskawsza, zarówno dla organizatorów, ćwiczących pilotów jak i fotografów czy pasjonatów lotnictwa.