Heli Solutions – dzień otwarty

22 kwietnia w 2023, w kameralnej atmosferze lotniska Aeroklubu Radomskiego w Piastowie, odbyła się prezentacja nowego malowania śmigłowca Bolkow Bo-105, połączona z lotami śmigłowcem Robinson R-44, zorganizowanymi przez szkołę śmigłowcową Heli Solution.
Bo 105 popisywał się w powietrzu trzy razy, z czego ostatni pokaz wieczorny odbył się z pełną pirotechniką.
Jak wygląda nowy Bolkow? Z pewnością jest bardziej zielony, niż długi – bo długi tylko od czubka kabiny do końca belki ogonowej, a zielony jeszcze po bokach. Jest również pełen animuszu, zielonego dymu i fajerwerków. Ilość ładunków, które podwieszone są na belkach nośnych Bo-105, mogłaby zawstydzić niejeden śmigłowiec bojowy. Załoga nie zawaha się ich użyć już niebawem w Lesznie i Piotrkowie, a na tym plany się nie kończą.

Z kolei Heli Solution zaproponowało widzom loty zapoznawcze na R-44, na które chętnych nie brakowało. Nie był to zresztą jedyny Robinson na piastowskim lotnisku, a można było również dostrzec startującego Bella 505, czy kręcącego bączki wśród dymu Carbon Cuba – nie wspominając już o stałych rezydentach lotniska z PZL-101 Gawronem na czele.

Publicznością obrodziło obficie, zwłaszcza przed wieczornym pokazem Bolkowa. To miłe, że kameralna, piknikowa impreza potrafi zgromadzić tylu sympatyków lotnictwa. Z pewnością Aeroklub Radomski niejedną imprezą nas jeszcze uraczy.