Airshow Margonin 12.06.2021

12 czerwca po raz pierwszy mieliśmy okazję zawitać na pokazy lotnicze w Margoninie, nad jeziorem Margonińskim.  Margonin nie posiada lotniska, a samoloty prezentujące się nad taflą jeziora startują z różnych lotnisk w kraju. Druga edycja imprezy zapowiadała się całkiem ciekawie, a w pokazach miały wziąć udział, m.in.: PZL M18 Dromader – jednostka sprawdzająca się w zadaniach rolniczo gaśniczych, śmigłowiec Mi-24, XtremeAir XA-41, z którego sterami zasiada Artur Kielak, Zivko Edge 540 – Łukasz Czepiela, SB Lim-2, Zespół Akrobacyjny Orlik, Falcon 2000S, Sky Magic, aeroSPARX i inne. Największą jednostką jakiej pokaz zaplanowano był samolot transportowy C-130 Hercules z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

W czasie imprezy promowano różne formy służby wojskowej oraz prezentowano sprzęt wojskowy. Swoje stoiska promocyjne miały: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Pile, 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej, 31 Baza Lotnictwa Taktycznego z Poznania oraz 12 Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca, a także Lotnicza Akademia Wojskowa.

Na koniec jeszcze podziękowania dla żołnierzy 12WBOT za udzielone schronienie przed deszczem oraz przemiłe towarzystwo w czasie oczekiwania na lepszą pogodę. Pozdrawiamy i dziękujemy. Dzięki Wam mamy zdjęcie Herculesa w deszczu i… suche stopy.