Akcja w szczytnym celu. Fun&Drive i Maciej Łaszkiewicz

Przy wejściu głównym w budynku łódzkiej manufaktury zaparkowało BMW E30 2.0 TDI oraz filmowe,  motoryzacyjne okazy:  wehikuł czasu, którym Marty McFly podróżował w kultowym „Powrocie do przyszłości”, czyli DeLorean DMC-12, auto ShelbyCobra 427 znane z serialu „Cobra” oraz Lotus SX nurkujący samochód Bonda z filmu „Szpieg, który mnie kochał”.

Organizatorem akcji była fundacja Fun &Drive, której założycielem jest Tomasz Bonar będący wcześniej jednym z twórców filmowego projektu „Fun and Drive” oraz pochodzący z Łodzi kierowca wyścigowy Maciej Łaszkiewicz.

Celem fundacji  jest  zebranie 700tys zł na zakup ambulansu typu „N”, czyli karetki neonatologicznej służącej wyłącznie do transportu noworodków i wcześniaków w stanie zagrożenia życia.

Fundacja Fun and Drive Dzieciom organizuje zbiórki i akcje w całym kraju, m.in. podczas Warsaw Motor Show w Warszawie.

Aktualny II Wicemistrz Polski w klasie DN4 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski  Maciej Łaszkiewicz , włączył się w akcję pozyskiwania środków na cel fundacji.

– W zamian za przekazanie określonej kwoty dla Fundacji hojny darczyńca będzie mógł liczyć na jazdę ze mną autem wyścigowym na torze w Poznaniu lub też jazdę na Torze Łódź jednym z aut przekazanych przez Fundację. Dla miłośników motorsportu i szybkiej jazdy będzie to z pewnością frajda i to podwójna, bo połączona z pomocą potrzebującym – mówi Maciej Łaszkiewicz.

Więcej o Macieju Łaszkiewiczu: http://www.laszkiewiczracing.pl/

Więcej o Fun & Drive: www.fundacjafnd.pl