ATP Challenger Pekao Szczecin Open 2019

Pogoda storpedowała precyzyjnie zaplanowany harmonogram gier szczecińskiego turnieju Pekao Szczecin Open 2019. Ulewne deszcze, które zalewały korty od rana pozwoliły na rozegranie pierwszych meczy dopiero o godzinie 14 czyli z czterogodzinnym poślizgiem. Z powodu znacznego opóźnienia rywalizację rozpoczęto na wszystkich 5 kortach .
W eliminacjach o miejsce na drabince turniejowej, szczecinianin Piotr Galus pokonał Piotra Smołę (4:6, 6:3, 6:3) i jako jeden z sześciu Polaków obok Kacpra Żuka będzie grał w głównym turnieju.
W oficjalnych spotkaniach I rundy turnieju, awans do II rundy wywalczył sobie Słowak Josef Kovalik pokonując Czecha Adama Pavlaska (6:3, 6:2) Kovalik dołączy w II rundzie do zawodników: Niemca Haertelsa, Rosjanina Słobodchikova, Polaka Pawła Ciasia oraz Czecha Satrala.

W drugi dzień turniejowy organizatorzy również od rana przegrywali z ulewnym deszczem. Pierwsi zawodnicy wyszli na korty dopiero po osuszeniu ich nawierzchni przed godziną 16, a przez resztę dnia udało się rozegrać jedynie kilka spotkań. Napięty harmonogram zawodów i spore zaległości turniejowe, spowodowały rezygnację organizatorów z rozgrywania pojedynków deblowych. Dzięki temu możliwe stało się nadrobienie strat w rozgrywkach singlowych I rundy.