Rajd ORLEN Baja Poland – konferencja prasowa

13 sierpnia 2019 roku w konferencji prasowej wzięli udział przedstawiciele władz rejonów, na których rozgrywany będzie rajd, tj.: prezydent Szczecina – Piotr Krzystek, wójt gminy Dobra – Teresa Dera oraz Tomasz Budzyński – dyrektor Zakładu Usług Komunalnych reprezentujący gminę Drawsko Pomorskie, a także Michał Małuszyński – kierowca rajdowy i Krzysztof Hołowczyc – kierowca rajdowy, były mistrz Europy i Polski.

Zarówno samorządowcy jak i sportowcy docenili dotychczasową współpracę Szczecina, gmin Dobra i Drawsko Pomorskie przy organizacji rajdu na tych terenach. Krzysztof Hołowczyc podkreślał, że przyjazd na Pomorze Zachodnie jest zawsze podróżą emocjonalną.

Gościem specjalnym spotkania był 11-letni Adam, pacjent oddziału onkologicznego szpitala w Zabrzu. Dzięki współpracy Fundacji Baja Poland, fermie jaj Wysoka Grzęda, klinice Columna Medica i fundacji „Mam Marzenia” udało się spełnić marzenie Adama jakim było spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem.
Po konferencji prasowej były mistrz Europy i Polski zaprosił chłopca na przejazd samochodem rajdowym. W fotelu pilota w samochodzie prowadzonym przez Krzysztofa Hołowczyca, Adam pokonał kilkunastokilometrowy odcinek specjalny, zlokalizowany na poligonie 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.
Po wyjściu z rajdowego auta chłopiec był zachwycony, możliwości auta w parze z umiejętnościami kierowcy zrobiły na nim niesamowite wrażenie.

Organizatorzy nie zapomnieli też o przybyłych kibicach i dziennikarzach. W autach prowadzonych przez Michała Małuszyńskiego, Sławomira Wasiaka oraz Krzysztofa Hołowczyca, mieli oni możliwość udziału w przejazdach testowych siedząc na miejscu pilota. Podobnie jak na 11-letnim Adamie tak i na pozostałych uczestnikach, przejazdy zrobiły ogromne wrażenie.