Święto Róży – Kutno 2018

Gród nad Ochnią od 6-8 września 2018r. gościł miejscowych i turystów z całej Polski na największej w kraju różanej imprezie.

W Kutnowskim Domu Kultury zwiedzający mogli obejrzeć wystawę róż i aranżacji kwiatowych wykonanych przez florystów z całej Polski. Piękne bukiety, instalacje i rzeźby z elementami ogrodniczymi ozdobiły wnętrza KDK. W myśl hasła „Róża jest kobietą” do obejrzenia była różana galanteria, obuwie oraz suknie.

W Parku Traugutta przybyli mieli możliwość zakupu rozmaitych odmian róż i elementów aranżacji różanych ogrodów, a także  wyrobów rękodzielniczych.
Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych – Miasteczka Safari czy Różanej Ciuchci.

Atrakcją  ulicy Królewskiej oraz Placu Piłsudskiego jak co roku był Jarmark Różany, na którym można było nabyć różane produkty, począwszy od nalewek, piwa, syropów, a skończywszy na różanych kosmetykach.
Spragnionych i głodnych przyciągały smakowitymi zapachami stoiska gastronomiczne.
Artyści występujący na scenie umilali czas wszystkim obecnym na Placu Piłsudskiego.

Plac Wolności był miejscem atrakcji nie tylko dla dzieci i młodzieży. Znajdujący się tam lunapark przyciągnął miłośników mniej i bardziej ekstremalnych wrażeń.

Zarówno sobotni jak i niedzielny wieczór należał do artystów występujących  na dużej scenie nad Ochnią.
W piątek jako pierwszy wystąpił zespół Łąki – Łan. Połączenie muzyki elektronicznej, rocka i funk oraz nietypowe stroje artystów przyciągnęły tłumy słuchaczy. Wielu z nich, jak przyznało, po raz pierwszy miało okazję słyszeć tę grupę.

Jak przystało na święto królowej kwiatów, około godziny 20.30, na scenie pojawiła się Królowa Polskiej Piosenki Maryla Rodowicz. Ponad 50 lat występująca na scenie artystka porwała tłumy do wspólnego śpiewania. Wśród zgromadzonych przed sceną nie było chyba osoby, która nie znałaby jej utworów: „Małgośka”, „Kolorowe jarmarki” czy „Szparka sekretarka”.

W niedzielny wieczór tereny nad Ochnią należały do Sarsy i zespołu Coma.