XX obchody Święta Truskawki Buczek 2018

Po raz pierwszy w historii, truskawkowe święto trwało aż 3 dni i odbyło się tydzień wcześniej niż zazwyczaj bo 15-17 czerwca 2018r

Piątkowy wieczór IV Krajowego Święta Truskawki należał do twórców muzyki tanecznej i disco polo. Wieczór rozpoczął zespół Active jako rozgrzewka dla gwiazd wieczoru – Sławomira i Zenka Martyniuka.
Miłość w Zakopanem tradycyjnie już rozgrzała widzów do czerwoności, a zanim publiczność zdążyła ochłonąć na scenie pojawił się Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Królowa nocy i Przez twe oczy zielone ponownie porwały widzów do zabawy i wspólnego śpiewania.

W sobotę o godzinie 18.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie obchodów Święta Truskawki i uroczyste powitanie przybyłych gości.  Wręczono Akty Nadania Honorowego Obywatela gminy Buczek oraz nagrody dla zwycięzców truskawkowych konkursów. Podczas tegorocznego święta odbyły się trzy konkursy: Truskawkowy Przebój Roku – konkurs gastronomiczny z truskawką w roli głównej, konkurs na Miss i Mistera Truskawki 2018 – truskawkowe stroje oraz konkurs na Największą Truskawkę – konkurs dla plantatorów. Wieczorem na scenie pojawiły się zespoły Loverboy i Extazy oraz gwiazda sobotniej nocy zespół Lady Pank.

Jak przystało na gminę, na terenie której znajduje się lotnisko 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, atrakcją niedzielnego popołudnia były pokazy akrobacji samolotowych w wykonaniu Grupy Żelazny. Wieczór zaś rozpoczął się kabaretowo, występem Marcina Dańca. Później na scenie pojawił się zespół Weekend, a gwiazdą niedzielnego świętowania była Sylwia Grzeszczak.
Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy przygotowali mnóstwo truskawkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Korzystając z okazji można było nie tylko kupić truskawki, ale poznać ich odmiany oraz sposoby pielęgnacji i nawożenia.

Każdy z trzech wieczorów uwieńczony był pokazem pirotechnicznym.